Nowe technologie

ARTSIL

Nowe technologie

Najwyższej jakości wyroby silikonowe i gumowe w zasięgu Twojej ręki

Firma ARTSIL ze Rzgowa k. Łodzi zajmuje się produkcją i sprzedażą najwyższej jakości wyrobów gumowych i silikonowych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że artykuły z tych tworzyw mają szereg zastosowań tak w codziennym życiu, jak i w działalności gospodarczej firm z różnych branż (np. spożywczej, farmaceutycznej, petrochemicznej albo budowlanej). Dlatego naszą ofertę kierujemy do klientów indywidualnych oraz biznesowych, proponując im towar z najwyższej półki. Asortyment przedsiębiorstwa na bieżąco uzupełniamy o różnego rodzaju wyroby silikonowe, gumowe, vitonowe. wśród których można wymienić m.in. rozmaite płaskie i okrągłe uszczelki oraz płyty, tłoczone profile, sznury i węże silikonowe. Wszystkie dostępne u nas artykuły  wykonywane są z należytą starannością i precyzją. Bierzemy przy tym pod uwagę przekazane nam przez klienta uwagi i sugestie zawarte w opracowanej specyfikacji technicznej oraz na rysunkach technicznych i zdjęciach poglądowych danego produktu. Wytwarzamy wyroby gumowe o uniwersalnych kształtach i rozmiarach. Na zlecenie klienta wykonujemy też artykuły o innych niż standardowe parametrach. Nasze produkty skutecznie uszczelniają różne elementy konstrukcyjne, zapobiegając np. utracie ciepła przez szczeliny w drzwiach lub oknach albo przedostawaniu się wody i innych substancji do wnętrza specjalistycznych maszyn i urządzeń przemysłowych. Dzięki temu, że są one odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, można je stosować nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz.  

Artykuły gumowe i silikonowe – indywidualna oferta dla każdego klienta

Mamy świadomość, że każdy nasz klient ma inne wymagania względem oferowanych mu wyrobów gumowych. Dlatego w firmie ARSTIL stawiamy na indywidualizację zamówień. Dzięki temu masz pewność, że kupione u nas artykuły gumowe spełnią wszystkie Twoje oczekiwania. Jeśli nie wiesz, na jaki produkt się zdecydować, zdaj się w tej kwestii na naszych specjalistów. Udzielimy Ci praktycznych porad i wskazówek odnośnie wyboru najlepszych wyrobów gumowych.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Nasze uszczelki ze względu na swoje właściwości, znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu

 • spożywczym (w komorach wędzarniczych, wszelkiego rodzaju chłodniach np. do drzwi gazoszczelnych, w przechowalniach owoców itp.)
 • przemyśle cukierniczym i piekarniczym,
 • przemyśle cukrowniczym,
 • w zakładach barwiarskich (barwiarki, autoklawy), uszczelki pompowane z zaworami
 • przy produkcji styropianu,

i wszędzie tam, gdzie potrzebne są uszczelki o dużej wytrzymałości termicznej.

Nasza nowa technologia pozwala na produkcję uszczelek z jonami srebra, które wykazują działanie biobakteryjne i biobójcze. Maja one szerokie zastosowania w placówkach medycznych i szpitalach

Wytwarzamy wyroby silikonowe dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów uwzględniając takie parametry jak:

 • Twardość ( 30 ShA – 80 ShA)
 • Wytrzymałość na wysoką temperaturę (max do 300 st C)
 • Kolorystyka ( według tabeli RAL)

Produkujemy zarówno wyrob tłoczone tj : węze , sznury, profile, uszczelki, jak równi wszelkie wyroby formowe.  

Nowoczesne wyroby silikonowe

Silikon jest materiałem o doskonałych parametrach technicznych – zarówno własnościach fizycznych, jak i chemicznych. Dlatego sięga się po niego podczas produkcji różnego rodzaju detali i akcesoriów dla urządzeń stosowanych w różnorodnych branżach.

Silikon jest:

 • odporny na działanie bardzo niskich, jak i bardzo wysokich (nawet dochodzących do ponad 300 st. C) temperatur, a także pary wodnej,
 • doskonałym izolatorem,
  bezpieczny w kontakcie z wodą pitną oraz produktami spożywczymi.

Poznaj wyroby silikonowe w ofercie ARTSIL

ARTSIL jest doświadczonym producentem wyrobów silikonowych. Wszystkie powstają z mieszanek tworzyw, które są produkowane na terenie Unii Europejskiej, co gwarantuje spełnianie przez nie wszystkich kryteriów technicznych.